You are viewing solutions for region: Czech Republic
Back
Jump to

Jednorázové vložky a kelímky pro vakuové indukční tavení vysoce legovaných slitin na bázi niklu a kobaltu

Jednorázové vložky se ve velké míře využívají v celé řadě aplikací, zejména během tavení superslitin ve vakuových indukčních pecích, využívaných pro letectví, kosmonautiku, elektrárenství a zdravotnictví.

Naše jednorázové systémy vložkování zajišťují zaručenou kvalitu zařízení pro lití na vytavitelné modely a značné zlepšení z hlediska spolehlivosti, kvality výrobků a účinnosti licích procesů.

Systém se skládá z multifunkčního vnějšího licího kelímku (opěrného kelímku) a jednorázové vložky z křemenného skla nebo korundu. Kelímky s jednorázovou vložkou jsou nabízeny v širokém spektru rozměrů a nabízejí:

  • Dokonalou technologie tavení
  • Bezproblémové povrchy po odlití 
  • Vhodné pro superslitiny na bázi niklu a kobaltu 
  • Žádné riziko vzájemné kontaminace, protože vložka se používá jen jednou a nečistot tak dramaticky ubývá
  • Dokonalá vystopovatelnost procesu výroby 

Licí kelímky s vysokým obsahem korundu pro indukční tavení vysokoteplotních slitin

Škála kelímků s vysokým obsahem korundu je dostupná pro tavení superslitin na bázi oceli, kobaltu a niklu.

Licí kelímky jílo-grafitové a z karbidu křemíku pro slitiny na bázi hliníku a mědi

DURATEK - licí kelímky s dlouhou životností

Licí kelímky DURATEK nabízejí excelentní odolnost proti oxidaci a proto poskytují, ve srovnání se standardními kelímky, delší provozní životnost.

ENERTEK – energeticky hospodárné licí kelímky

Licí kelímky ENERTEK představují novou řadu energeticky úsporných licích kelímků, které byly koncipovány a vyrobeny jako teplotně nejúčinnější kelímky pro udržování roztaveného hliníku. 

DIAMANT TOP

Izostaticky lisované jílo-grafitové licí kelímky nejvyšší kvality s velmi nízkou elektrickou vodivostí navržené pro vysokonapěťové indukční aplikace pro slitiny na bázi hliníku a mědi.

DIAMANT Super Rapid

Ručně formované jílo-grafitové licí kelímky s velmi dobrou odolností proti tepelným, mechanickým a chemickým atakům ideálně vhodné pro slitiny mědi v udržovacích pecích.

Obaly termočlánků

Účinné řízení teploty je základním požadavkem v moderním slévárenství lehkých slitin pro zajištění dodržování správných metalurgických podmínek při odlévání. Prvotřídní, ISO certifikované, uhlíkem pojené obaly z karbidu křemíku jsou nabízeny až do délky 1800 mm. 

Chcete vědět víc?

Obecné otázky můžete nasměrovat zde

Externí odkazy

Foseco je hrdým členem Institutu lití na vytavitelné modely